Otevíráme vlastní bar

Důvodů k otevření vlastního baru může být nespočet. Může to být touha po vlastním podniku, nespokojenost s tím co trh v daném městě nabízí nebo prostě forma investice do budoucna. Pokud plánujete otevřít vlastní bar pamatujte, že byste celou akci měli důkladně promyslet. Není to totiž tak jednoduché jak by se na první pohled mohlo zdát. Není to jen otázky vybavení baru.

Jaké formality musím zajistit?

V první řadě budete potřebovat prostory. Nejlépe takové, které se nebudou nacházet v bezprostřední blízkosti škol, protože opačném případě byste mohli narazit na problémy se získáním povolení k prodeji alkoholu a bez toho by bar příliš neprosperoval. Dále se budete muset zaopatřit dostatečným množstvím nábytku, sklenic a dalšího vybavení baru. Nakonec se budete muset poohlédnout také po personálu, protože v jednom člověku se bar provozovat nedá. Mělo by jít o příjemné a schopné lidi. Jelikož mají přímý kontakt se zákazníkem, mají také bezprostřední vliv na prodej a u nepříjemné obsluhy si nikdo nic neobjedná.

Kam pro vybavení baru?

Pokud chcete být originální, můžete si pro svůj bar nechat vytvořit projekt od architekta. Stoly a sezení si můžete nechat vyrobit na zakázku a pro vybavení baru jako jsou sklenice, měrky na alkohol a další se vydejte do specializované prodejny nebo se porozhlédněte v nabídkách internetových obchodů. Zajímavou možností může být také spolupráce s pivovarem. Mnoho pivovarů svým partnerům dodává část vybavení baru výměnou za to, že budou točit jen a pouze jejich pivo.